Letni piknik w „Turskim Domu”

28-06-2018

Letni piknik w „Turskim Domu”
„Lato, pobądź z nami. Lato, nie uciekaj. Dom daleko, gwar daleko, ale blisko rzeka. Nie licz nam kukułko, ile dni zostało, bo letniego szczęścia dla nas zawsze będzie mało". Miłym akcentem na zakończenie miesiąca czerwca był letni Piknik połączony z Biesiadą imieninową dla Mieszkańców Turskiego Domu.
Wśród zaproszonych na piknik gości znaleźli się: Starosta Sulęciński - Adam Basiński, Wicestarosta Sulęciński Tomasz Prozorowicz, Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulęcinie Andrzej Stefan Żelechowski oraz w im. Kierownika PCPR w Sulęcinie - Agata Gierońska.
Spotkanie rozpoczęto muzycznym prezentem w wykonaniu instrumentalnej grupy Rytmo z „Turskiego Domu". Z prezentem wokalnym przybyła również, na zaproszenie Dyrekcji Domu - Ola Kuzajewska - młoda, uzdolniona laureatka licznych konkursów wokalnych.
Podopieczni poszczególnych oddziałów Domu stworzyli drużyny i rywalizowali z sobą w wielu ciekawych, specjalnie przygotowanych na tę okoliczność konkurencjach. Mieszkańcy mogli sprawdzić swoje możliwości m.in. w. quizie historycznym na 100 -lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, w konkursie muzycznym „Jaka to melodia patriotyczna ", „ Czy wiesz co jesz", a także „Bajkowe kalambury". Beztroskie, piknikowe chwile umilane były również konkurencjami o charakterze sportowym. Mieszkańcy reprezentujący poszczególne oddziały otrzymali drobne upominki. Klimat biesiady podsycały przysmaki kulinarne przygotowane przez „kuchnię turskiego domu".

Źródło: DPS Tursk

Zmiana godzin dyżuru Punktu Nieodpłatnej Pomocy Prawnej

UWAGA!
W dniach 24 i 31 grudnia 2018 r. (poniedziałki)
dyżury prawnika w Punkcie Nieodpłatnej
Pomocy Prawnej
w Zespole Szkół Licealnych
i Zawodowych przy ul. Witosa 49
odbędą się od godziny 8:00-12:00

Zgłaszanie informacji o jednostkach nieodpłatnego poradnictwa

W związku z wejściem z dniem 1 stycznia 2019r. art. 8a w ustawie z dnia 5 sierpnia 2015 roku o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej( tj. Dz.U.2017 poz. 2030) Starosta sporządza i aktualizuje listę jednostek nieodpłatnego poradnictwa, dostępnego dla mieszkańców powiatu, które obejmuje w szczególności:

SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI

Starosta Sulęciński zaprasza do wzięcia udziału w przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż zabudowanej nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa położonej w Sulęcinie przy ul. Szpitalnej 1.