„Handel Ludźmi” - spotkanie profilaktyczne

12-06-2018

„Handel Ludźmi” - spotkanie profilaktyczne
Dnia 24.05.2018r. uczniowie Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie, uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie asp.szt. Andrzejem Barcińskim, na temat „handlu ludźmi". Wizyta ta miała na celu uświadomienie realności zagrożenia oraz wskazanie sposobów ochrony przed tego rodzaju przestępczością.
Szczególną uwagę zwrócono na ryzyko podejmowania pracy za granicą oraz konieczność sprawdzania pracodawców i miejsc pracy.
Uczniowie zobaczyli film, otrzymali ulotki z praktycznymi poradami, nabyli wiedzę, która pozwoli im uniknąć niebezpiecznych sytuacji, a jeśli się w nich znajdą, wiedzieć jak należy postępować, aby nie stać się ofiarą „handlu ludźmi".

Źródło: ZSLiZ - Pedagog szkolny Karolina Ignatowicz

Zmiana godzin dyżuru Punktu Nieodpłatnej Pomocy Prawnej

UWAGA!
W dniach 24 i 31 grudnia 2018 r. (poniedziałki)
dyżury prawnika w Punkcie Nieodpłatnej
Pomocy Prawnej
w Zespole Szkół Licealnych
i Zawodowych przy ul. Witosa 49
odbędą się od godziny 8:00-12:00

Zgłaszanie informacji o jednostkach nieodpłatnego poradnictwa

W związku z wejściem z dniem 1 stycznia 2019r. art. 8a w ustawie z dnia 5 sierpnia 2015 roku o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej( tj. Dz.U.2017 poz. 2030) Starosta sporządza i aktualizuje listę jednostek nieodpłatnego poradnictwa, dostępnego dla mieszkańców powiatu, które obejmuje w szczególności:

SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI

Starosta Sulęciński zaprasza do wzięcia udziału w przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż zabudowanej nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa położonej w Sulęcinie przy ul. Szpitalnej 1.