„Handel Ludźmi” - spotkanie profilaktyczne

12-06-2018

„Handel Ludźmi” - spotkanie profilaktyczne
Dnia 24.05.2018r. uczniowie Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie, uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie asp.szt. Andrzejem Barcińskim, na temat „handlu ludźmi". Wizyta ta miała na celu uświadomienie realności zagrożenia oraz wskazanie sposobów ochrony przed tego rodzaju przestępczością.
Szczególną uwagę zwrócono na ryzyko podejmowania pracy za granicą oraz konieczność sprawdzania pracodawców i miejsc pracy.
Uczniowie zobaczyli film, otrzymali ulotki z praktycznymi poradami, nabyli wiedzę, która pozwoli im uniknąć niebezpiecznych sytuacji, a jeśli się w nich znajdą, wiedzieć jak należy postępować, aby nie stać się ofiarą „handlu ludźmi".

Źródło: ZSLiZ - Pedagog szkolny Karolina Ignatowicz