Tydzień Seniora w partnerskim Powiecie...

12-06-2018

Tydzień Seniora w partnerskim Powiecie Odra-Szprewa
8 czerwca br. odbyło się oficjalne otwarcie Tygodnia Seniorów, w naszym partnerskim Powiecie Odra- Szprewa, w malowniczo położonej miejscowości Bad Saarow. Powiat Sulęciński w tym ważnym dla Senirów dniu reprezetowali: Wicestarosta Sulęciński Tomasz Prozorowicz, Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Tursku Alina Konopko- Żelechowska, Przedstawiciel Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Agata Gierońska
oraz pracownik DPS w Tursku Stanisław Kowalczyk.
Seniorów oraz zaproszonych gości gorąco przywitali: Rolf Lindemann Starosta Powiatu Oder-Spree, dr Franz Berger Przewodniczący Rady Powiatu, Hans- Christian Karbe Przewodniczący Rady Seniorów oraz Elisabeth Alter Posłanka do Parlamentu Kraju Związkowego Brandenburgii. To już kolejne spotkanie, które pokazuje nam jak ważna jest integracja i aktywizacja osób starszych. Delegaci Powiatu Sulęcińskiego wszystkim Seniorom oraz uczestnikom spotkania życzył wielu radosnych chwil oraz miłych wspomnień.
W trakcie uroczystości wyróżniono Seniorów, którzy podejmują się różnych przedsięwzięć i aktywnie działają na rzecz społeczności Powiatu Odra- Szprewa. Zwieńczeniem uroczystości był występ pianisty Felixa Reutera.

35151355_1900310280259040_1925172769209712640_n_4096