Powiatowy Dzień Strażaka

26-05-2013

Powiatowy Dzień Strażaka

W dniu wczorajszym na terenie Komedy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sulęcinie odbyły się coroczne Powiatowe obchody Dnia Strażaka. W uroczystości uczestniczył Lubuski Wojewódzki Komendant Państwowej Straż Pożarnej st. bryg. Waldemar Michałowski oraz zaproszeni na uroczystość przedstawiciele służb mundurowych i cywilnych.

Wicestarosta Sulęciński Tadeusz Dąbroś, Wójt Gminy Krzeszyce Czesław Symeryak, Burmistrz Sulęcina Michał Deptuch, Zastępca Burmistrza Sulęcina Zbigniew Gruca, Komendant Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sulęcinie st. kap. Bogdan Śnieżek, mjr Robert Barylak z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Gorzowie Wlkp., Nadleśniczy Nadleśnictwa Torzym Michał Poklewski-Koziełł, Komendant Komendy Powiatowej Policji nadkom. Paweł Rynkiewicz, Lubuski Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego Bogusław Bielawski, Zastępca Komendanta Wojskowej Straży Pożarnej Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych chor. Dariusz Dura, Zastępca Komendanta Wydziału Żandarmerii Wojskowej w Wędrzynie por Marcin Cikota oraz Prezes Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa w Sulęcinie Grzegorz Bertasz. Początek obchodów rozpoczął dowódca uroczystości kpt. Marcin Żmudziński, który złożył meldunek Komendantowi Wojewódzkiemu st. bryg. Waldemarowi Michałowskiemu o gotowości pododdziałów do uroczystości obchodów Powiatowego Dnia Strażaka. Następnie w asyście dowódcy dokonał przeglądu pododdziałów. Uroczystego podniesienia flagi na maszt dokonał poczet sztandarowy wystawiony przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Sulęcinie w składzie: mł. ogn. Łukasz Demko dowódca pocztu, st. str. Janusz Niewiadomski sztandarowy oraz sekc. Grzegorz Sochacki asystujący. Nominacje na stopień młodszego ogniomistrza otrzymali sekcyjni: Tomasz Kościukiewicz, Wojciech Leśniak, Hubert Melanowicz, Konrad Oleszko oraz Mariusz Szabat. Nominacje wręczył lubuski komendant wojewódzki PSP. Nominację na stopień starszego strażaka otrzymał strażak Arkadiusz Tylmanowski. Nominację wręczył Komendant Komendy Powiatowej PSP st. kpt. Bogdan Śnieżek. Srebrnymi „Medalami za Zasługi dla Pożarnictwa” zostali udekorowani: Tadeusz Fudalin, Daniela Naranowicz, Jacek Dudasz, Norbet Nakiel, Jerzy Koza, Tomasz Rutnicki, Eugeniusz Sozański, Paweł Szumlewicz oraz Rafał Szumlewicz. Brązowe „Medale za Zasługi dla Pożarnictwa” otrzymali: Paweł Brzeziński, Grzegorz Mika, Łukasz Moręgiel, Grzegorz Sochacki, Paweł Rynkiewicz, Bożena Dudarz, Jacek Koza, Maciej Matuszkiewicz, Piotr Pietrzak, Przemysław Polechajło, Radosław Szumlewicz oraz Stanisław Rutnicki. Wręczono również odznaczenia „Wzorowego Strażaka” i srebrne odznaki „Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza”. Starosta Sulęciński Dariusz Ejchart wyróżnił uczestników powiatowego konkursu pt: „Twoja wiedza i czujka czadu w domu, tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu”. Nagrody otrzymali: Wiktoria Błauciak, Kamila Barmuta, Zuzanna Zamłynna, Alina Świtalska, Łukasz Buchalczyk, Weronika Lencewicz, Krystian Hruszczowiec, Aleksandra Błauciak, Jakub Heliński, Mirosław Nadobnik oraz Irena Marek.

Konkurs na stanowisko Dyrektora DPS w Tursku

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego ogłosił konkurs na stanowisko Dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Tursku.

Szczegóły ogłoszenia:

DZIERŻAWA NIERUCHOMOŚCI

Starosta Sulęciński zaprasza do wzięcia udziału w przetargu ustnym nieograniczonym na dzierżawę nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa pokrytej wodami jeziora Kręcko.

Konkurs na stanowisko Dyrektora I LO w Sulęcinie

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora I  Liceum Ogólnokształcącego w  Sulęcinie.