Lubuska Gala Teatralna

11-05-2018

Lubuska Gala Teatralna
9 maja w Sali Konferencyjnej Sulęcińskiego Ośrodka Kultury odbyła się Lubuska Gala Teatralna. Przegląd ten jest częścią Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE 2018 realizowanego w województwie lubuskim. Operatorem programu jest Regionalne Centrum Animacji Kultury, natomiast realizatorem gali jest Sulęciński Ośrodek Kultury.
Lubuska Gala Teatralna jest przedsięwzięciem, które odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych:
Scena Dziecięca (zespoły złożone z uczniów szkół podstawowych - klasy I - VI)
Scena Młodzieżowa (zespoły złożone z uczniów VII klas szkoły podstawowej oraz II i III klasy gimnazjum).
W inscenizacji dziecięcej zaprezentowały się:
- teatr Gminnego Ośrodka Kultury „Pod Morwą" z Lubniewic pod kierownictwem artystycznym pani Aleksandry Góreckiej, w spektaklu „W świecie zabawek"
- teatr „Ba-Jaga" Sulęcińskiego Ośrodka Kultury pod kierownictwem artystycznym pani Teresy Masztalerz, w spektaklu „Wiosenna przygoda".
W inscenizacji młodzieżowej wystąpił:
- teatr Gminnego Ośrodka Kultury „Pod Morwą" z Lubniewic pod kierownictwem artystycznym pani Aleksandry Góreckiej, w spektaklu „Pełna strzykawka".
W naszym wczorajszym przeglądzie udział wzięły trzy grupy i wszystkie trzy otrzymały nominację do udziału w finale wojewódzkim - taką decyzję podjęło jury w składzie: Weronika Osowiec z Regionalnego Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze oraz Jacek Filipek - Dyrektor Sulęcińskiego Ośrodka Kultury.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Źródło: SOK

Drugi nabór wniosków dla najlepszych sportowców

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego po raz drugi ogłasza nabór wniosków dla sportowców, którzy w roku 2017 osiągnęli najwyższe wyniki sportowe.

Wyniki konkursu na stanowisko Dyrektora PUP w Sulęcinie

Z dniem 14 lutego 2018 r. Starosta Sulęciński powołał panią Jolantę Zabłocką na stanowisko Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Sulęcinie.