Powiat Sulecinski

<     >

Projekt Modernizacja

Projekt Modernizacja

Powiat Sulęciński informuje, że w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie rozpoczęto realizację projektu pod nazwą „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Sulęcińskim"

 

Najnowsze aktualności

Aktualności

Wizyta monitorująca

24-05-2013

Wizyta monitorująca

W dniu dzisiejszym powiat sulęciński odwiedzili przedstawiciele SPPW monitorujący realizację Szwajcarsko-Polskiego projektu „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”. Projekt współfinansowany jest przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

W wizycie uczestniczyli: przedstawiciel strony szwajcarskiej szef biura Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy Dominique Favre, przedstawiciel WWPE Dyrektor Mariusz Kasprzyk, przedstawiciel WWPE Naczelnik Wydziału ds. SPPW Tomasz Dyląg oraz przedstawiciele Komendy Głównej Policji - kierownik projektu mł. insp. dr Dariusz Podleś i opiekun projektu Robert Skibiński. Starostwo Powiatowe w imieniu Starosty Powiatowego Dariusza Ejcharta reprezentował Wicestarosta Tadeusz Dąbroś oraz Naczelnik Wydziału Dróg i Melioracji Kazimierz Gryz. Wizyta miała charakter roboczy podczas której przedstawiciele SPPW i KGP osobiście odwiedzili sołectwa Miechów, Trzemeszno i Wielowieś, w których realizowany jest program. Zapoznali się z dotychczasowymi pracami wykonanymi w poszczególnych sołectwach, jak również z dalszą ich realizacją i zgodnością z założeniami. W trakcie wizyty osobiście rozmawiali z mieszkańcami wsi oraz zasięgnęli ich opinii w zakresie postępu i celowości realizowanego programu. Podczas wszystkich prac na terenie objętym programem w powiecie sulęcińskim łącznie w ramach siedmiu zadań zostanie wykonanych ponad 3 kilometry chodników, około 400 metrów nawierzchni bitumicznej, oznakowanie poziome i pionowe, 12 przejść dla pieszych, 556 mb barier ochronnych, 16 miejsc parkingowych i postojowych, 3 zatoki autobusowe, 3 wysepki spowalniające prędkość oraz 7 aktywnych znaków D-6. W trakcie wizyty przedstawiciele WWPE na zaproszenie wicestarosty sulęcińskiego uczestniczyli na rynku miasta w krótkim spotkaniu z przedstawicielami Lasów Państwowych z okazji obchodzonego Regionalnego Święta Lasu. Zwiedzili również teren położony nad jeziorem Buszno niedaleko sołectwa Wielowieś.

Galeria

OGŁOSZENIA

Bezpłatne porady dla Osób niepełnosprawnych

Gorzowski Oddział Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem, wspólnie z Karkonoskim Sejmikiem Osób Niepełnosprawnych z/s w Jeleniej Górze, kontynuuje w bieżącym roku realizację projektu pod nazwą „Międzyregionalne Centrum Informacji i Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami" - „CIWON 2019", współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Nabór wniosków na mikrodotacje

Fundacja Rozwoju Holistycznego wraz ze Stowarzyszeniem LGD „Między Odrą a Bobrem" prowadzą nabór wniosków na mikrodotacje w ramach projektu pn. „Startuj z FIO - NOWY POCZĄTEK" w województwie lubuskim.  Wnioski należy składać wyłącznie pocztą elektroniczną na adres: fio.lubuskie@gmail.com   do dnia 24.06.2019 r.

Więcej informacji na stronie http://www.fundacjarozwojuholistycznego.fam.org.pl/   oraz w załączniku.

Konkurs na stanowisko Dyrektora I LO w Sulęcinie

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora I  Liceum Ogólnokształcącego w  Sulęcinie.

SPRAWY SPOŁECZNE

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna

Informujemy, że z dniem 1 października 2017 r. świadczenia w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej będą udzielane przez podmioty zawarte w załączonej tabeli.

PRZEWODNIK INTERESANTA

Wydział Budownictwa i Ochrony Środowiska

UWAGA!!!! od dnia 01.06.2018 r. obsługa klientów w Wydziale Budownictwa i Ochrony Środowiska będzie odbywać się wg poniższego harmonogramu:

Poniedziałek 8.00-17.00
Wtorek 7.30-15.30
Środa -------------
Czwartek 7.30-15.30
Piątek 7.30-14.30

SKARGI I WNIOSKI

W sprawach skarg i wniosków przyjmują interesantów:

STAROSTA SULĘCIŃSKI
w poniedziałki od godz. 15.00-17.00
(ul. Lipowa 16, I piętro, pokój nr 210)

INTERNETOWY SYSTEM UMAWIANIA WIZYT

Przeczytaj załącznik z instrukcją internetowego systemu umawiania w wydziale komunikacji.

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Zachęcamy Państwa do korzystania z naszej Elektronicznej Skrzynki Podawczej. Jest to najszybsza i najwygodniejsza forma komunikacji interesanta

Adres skrytki ePUAP:      /6263tjcpw3/skrytka