Wizyta monitorująca

24-05-2013

Wizyta monitorująca

W dniu dzisiejszym powiat sulęciński odwiedzili przedstawiciele SPPW monitorujący realizację Szwajcarsko-Polskiego projektu „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”. Projekt współfinansowany jest przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

W wizycie uczestniczyli: przedstawiciel strony szwajcarskiej szef biura Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy Dominique Favre, przedstawiciel WWPE Dyrektor Mariusz Kasprzyk, przedstawiciel WWPE Naczelnik Wydziału ds. SPPW Tomasz Dyląg oraz przedstawiciele Komendy Głównej Policji - kierownik projektu mł. insp. dr Dariusz Podleś i opiekun projektu Robert Skibiński. Starostwo Powiatowe w imieniu Starosty Powiatowego Dariusza Ejcharta reprezentował Wicestarosta Tadeusz Dąbroś oraz Naczelnik Wydziału Dróg i Melioracji Kazimierz Gryz. Wizyta miała charakter roboczy podczas której przedstawiciele SPPW i KGP osobiście odwiedzili sołectwa Miechów, Trzemeszno i Wielowieś, w których realizowany jest program. Zapoznali się z dotychczasowymi pracami wykonanymi w poszczególnych sołectwach, jak również z dalszą ich realizacją i zgodnością z założeniami. W trakcie wizyty osobiście rozmawiali z mieszkańcami wsi oraz zasięgnęli ich opinii w zakresie postępu i celowości realizowanego programu. Podczas wszystkich prac na terenie objętym programem w powiecie sulęcińskim łącznie w ramach siedmiu zadań zostanie wykonanych ponad 3 kilometry chodników, około 400 metrów nawierzchni bitumicznej, oznakowanie poziome i pionowe, 12 przejść dla pieszych, 556 mb barier ochronnych, 16 miejsc parkingowych i postojowych, 3 zatoki autobusowe, 3 wysepki spowalniające prędkość oraz 7 aktywnych znaków D-6. W trakcie wizyty przedstawiciele WWPE na zaproszenie wicestarosty sulęcińskiego uczestniczyli na rynku miasta w krótkim spotkaniu z przedstawicielami Lasów Państwowych z okazji obchodzonego Regionalnego Święta Lasu. Zwiedzili również teren położony nad jeziorem Buszno niedaleko sołectwa Wielowieś.

Konkurs na stanowisko Dyrektora I LO w Sulęcinie

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora I  Liceum Ogólnokształcącego w  Sulęcinie.