Targi Służb Mundurowych za nami!

07-02-2018

Targi Służb Mundurowych za nami!
Dnia 6.lutego br. I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Sulęcinie wraz z Młodzieżowym Centrum Kariery i Współpracy Międzynarodowej OHP w Sulęcinie zorganizowały Targi Służb Mundurowych. Targi poprowadziła p. Aleksandra Jasicka-Szabat Dyrektor I Liceum, która przywitała zaproszonych gości, w tym p. Tomasza Prozorowicza Wicestarostę Sulęcińskiego,
a następnie podkreśliła znaczenie służb mundurowych w dzisiejszym świecie. Na Targach zaprezentowały się różne grupy zawodowe, które na co dzień dbają o porządek i bezpieczeństwo publiczne. Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie, Komenda Powiatowej Straży Pożarnej w Sulęcinie, Służba Więzienna w Gorzowie Wlkp., Urząd Celno-Skarbowy w Gorzowie Wlkp., 17 Wielkopolska Brygada Zmechanizowana w Międzyrzeczu, Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp, Akademia Morska w Szczecinie oraz Technikum Leśne w Rzepinie to instytucje, które zaprezentowały specyfikę swojej pracy. Wszystkie grupy przyjechały doskonale przygotowane. Dużą niespodzianką okazał się pies Maniek, który na co dzień pracuje w Służbie Więziennej w Gorzowie Wlkp.

Młodzież mogła nie tylko posłuchać prelekcji, ale także przyjrzeć się z bliska pracy funkcjonariuszy i u źródła wypytać o blaski i cienie w ich pracy, poznać zasady rekrutacji do danej służby, zobaczyć umundurowanie oraz sprzęt, a wszystko po to, aby projektując swoją ścieżkę edukacyjną, określić indywidualne preferencje zawodowe.

Tekst: I LO w Sulęcinie

Foto: Madman24, I LO w Sulęcinie

Drugi nabór wniosków dla najlepszych sportowców

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego po raz drugi ogłasza nabór wniosków dla sportowców, którzy w roku 2017 osiągnęli najwyższe wyniki sportowe.

Wyniki konkursu na stanowisko Dyrektora PUP w Sulęcinie

Z dniem 14 lutego 2018 r. Starosta Sulęciński powołał panią Jolantę Zabłocką na stanowisko Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Sulęcinie.