Targi Służb Mundurowych za nami!

07-02-2018

Targi Służb Mundurowych za nami!
Dnia 6.lutego br. I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Sulęcinie wraz z Młodzieżowym Centrum Kariery i Współpracy Międzynarodowej OHP w Sulęcinie zorganizowały Targi Służb Mundurowych. Targi poprowadziła p. Aleksandra Jasicka-Szabat Dyrektor I Liceum, która przywitała zaproszonych gości, w tym p. Tomasza Prozorowicza Wicestarostę Sulęcińskiego,
a następnie podkreśliła znaczenie służb mundurowych w dzisiejszym świecie. Na Targach zaprezentowały się różne grupy zawodowe, które na co dzień dbają o porządek i bezpieczeństwo publiczne. Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie, Komenda Powiatowej Straży Pożarnej w Sulęcinie, Służba Więzienna w Gorzowie Wlkp., Urząd Celno-Skarbowy w Gorzowie Wlkp., 17 Wielkopolska Brygada Zmechanizowana w Międzyrzeczu, Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp, Akademia Morska w Szczecinie oraz Technikum Leśne w Rzepinie to instytucje, które zaprezentowały specyfikę swojej pracy. Wszystkie grupy przyjechały doskonale przygotowane. Dużą niespodzianką okazał się pies Maniek, który na co dzień pracuje w Służbie Więziennej w Gorzowie Wlkp.

Młodzież mogła nie tylko posłuchać prelekcji, ale także przyjrzeć się z bliska pracy funkcjonariuszy i u źródła wypytać o blaski i cienie w ich pracy, poznać zasady rekrutacji do danej służby, zobaczyć umundurowanie oraz sprzęt, a wszystko po to, aby projektując swoją ścieżkę edukacyjną, określić indywidualne preferencje zawodowe.

Tekst: I LO w Sulęcinie

Foto: Madman24, I LO w Sulęcinie

Nabór kandydatów na członków komisji konkursowej

Zarząd Powiatu zaprasza organizacje pozarządowe i podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (DZ. U. z 2018r. poz. 450 z późn. zm.) do zgłaszania swoich przedstawicieli na członków komisji konkursowej opiniującej oferty na wsparcie realizacji zadania publicznego Powiatu Sulęcińskiego z zakresu działalności na rzecz osób niepełnosprawnych w 2019 r.
Więcej informacji w zakładce organizacje pozarządowe, konkurs ofert - realizacja zadania publicznego.

Zgłaszanie informacji o jednostkach nieodpłatnego poradnictwa

W związku z wejściem z dniem 1 stycznia 2019r. art. 8a w ustawie z dnia 5 sierpnia 2015 roku o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej( tj. Dz.U.2017 poz. 2030) Starosta sporządza i aktualizuje listę jednostek nieodpłatnego poradnictwa, dostępnego dla mieszkańców powiatu, które obejmuje w szczególności:

SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI

Starosta Sulęciński zaprasza do wzięcia udziału w przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż zabudowanej nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa położonej w Sulęcinie przy ul. Szpitalnej 1.