yScalanie gruntów - Krępiny i część Krzeszyc

Efekty projektu „Ocalić od zapomnienia”

10-11-2017

Efekty projektu „Ocalić od zapomnienia”
"Było to wspaniałe doświadczenie, które na pewno zaowocuje" - to opinia uczniów / wolontariuszy z I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Sulęcinie, którzy realizowali projekt „Ocalić od zapomnienia-architektura pruska na Ziemi Sulęcińskiej". W trakcie realizacji projektu został wypracowany zarys szkolnej kampanii edukacyjnej na rzecz odkrywania mało znanych kart z historii regionu.
Jednym z nich jest przedsięwzięcie na rzecz ocalenia od zapomnienia domów i budynków gospodarczych, które należą do chronionej architektury Ziemi Lubuskiej. Tym razem zajmowaliśmy się fotografowaniem architektury pruskiej „muru pruskiego" czyli budynków architektury szkieletowo - ryglowej (wypełnionej cegłą). Przy okazji wykonaliśmy też wiele zdjęć ginącej już oryginalnej architektury szkieletowo-szachulcowej (wypełnionej gliną i słomą).
"Pracowaliśmy ciężko, poświęciliśmy mnóstwo czasu ale mam nadzieję, że nikogo nie opuszczało poczucie sensu tej pracy" - tak mówiła pani Wioletta Bartniak - nauczyciel historii, opiekun projektu. Wykonaliśmy zaskakująco dużą ilość fotografii, zwiedziliśmy mało znane - malownicze zakątki Ziemi Sulęcińskiej, wykonaliśmy wystawę zdjęć i folder okolicznościowy. Zamierzamy rozesłać ten folder do bibliotek , które zainteresowane są historią naszego regionu.
Projekt dofinansowany ze środków Województwa Lubuskiego w ramach projektu Lubuskie Inicjatywy Młodzieżowe- Budżet Inicjatyw Obywatelskich. Projekt „Ocalić od zapomnienia" prowadzi Stowarzyszenie Oświatowe PEGAZ w Sulęcinie.

Paulina Lewandowska ucz. klasy II a
wolontariusz w projekcie „Ocalić od zapomnienia - architektura pruska na Ziemi Sulęcińskiej"

SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI

Starosta Sulęciński zaprasza do wzięcia udziału w przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż zabudowanej nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa położonej w Sulęcinie przy ul. Szpitalnej 1.

Nabór na stanowisko dyrektora SOSW

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego ogłosił nabór na stanowisko dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego im. Marii Konopnickiej w Sulęcinie z siedzibą w Sulęcinie przy ul. Lipowa 12, 69-200 Sulęcin.

Drugi nabór wniosków dla najlepszych sportowców

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego po raz drugi ogłasza nabór wniosków dla sportowców, którzy w roku 2017 osiągnęli najwyższe wyniki sportowe.