W naszym urzędzie można zapłacić kartą płatniczą i telefonem.

Starostwo Powiatowe uczestniczy w Programie upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej przy użyciu terminali płatniczych POS.

PIĘKNA MALOWANA HISTORIA

10-11-2017

PIĘKNA MALOWANA HISTORIA
W sali kameralnej Sulęcińskiego Ośrodka Kultury po raz trzeci zagościła wystawa prac pokonkursowych tym razem V edycji Wojewódzkiego Międzyszkolnego Konkursu Historyczno-Plastycznego pt. "Historia malowana". Wystawa została przygotowana we współpracy Sulęcińskiego Ośrodka Kultury i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sulęcinie.
Wystawę prac otworzyły pani Anna Gwizdek - instruktor w sekcji plastycznej Sulęcińskiego Ośrodka Kultury oraz pomysłodawczyni konkursu, nauczycielka historii w SOSW Wioletta Kaźmierczak. W uroczystości uczestniczyli: Wicestarosta Sulęciński - Tomasz Prozorowicz, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sulęcinie - Danuta Malinowska oraz przedstawiciele lokalnych mediów. Wyjątkowymi gośćmi wystawy byli uczniowie SOSW z nauczycielami, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków wraz z opiekunką panią Jadwigą Nitecką oraz pensjonariusze Domu Opieki Społecznej w Tursku wraz z opiekunką.
Na wystawie oglądać można nagrodzone prace uczestników V edycji konkursu we wszystkich pięciu kategoriach konkursowych. Uroczystość podsumowania konkursu odbyła się 1 czerwca br. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Sulęcinie. W konkursie wzięło udział 40 placówek oświatowych z województwa lubuskiego i wielkopolskiego. Nagrodzono 29 prac spośród 353 nadesłanych na konkurs.
Z pięknych prac uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych i ośrodków szkolno-wychowawczych spoglądają m.in.: Lech, Czech, Rus, Mieszko I, żołnierze niezłomni, kosynierzy, Józef Piłsudski, Mikołaj Kopernik, Ignacy Paderewski, Maria Skłodowska-Curie czy królowa Jadwiga. Autorzy przedstawiali takie wydarzenia i zagadnienia historyczne jak: chrzest Polski w 966 r., II wojna światowa, germanizacja narodu polskiego, bitwa pod Grunwaldem, Powstanie Warszawskie. Wiele prac wykonanych różnymi technikami malarskimi charakteryzowało się wysokim poziomem umiejętności artystycznych ich autorów. Wystawę można oglądać do końca listopada. Serdecznie zapraszamy do jej odwiedzenia.
Informacje o naszym konkursie publikowane są w Przekroju Lokalnym oraz Gazecie Lubuskiej.

Wioletta Kaźmierczak

Galeria (zobacz wszystkie)

Wyniki konkursu na stanowisko Dyrektora PUP w Sulęcinie

Z dniem 14 lutego 2018 r. Starosta Sulęciński powołał panią Jolantę Zabłocką na stanowisko Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Sulęcinie. Pani Jolanta Zabłocka spełniła wymagania formalne zamieszczone w ogłoszeniu Starosty Sulęcińskiego z dnia 31 stycznia 2018 r. (zarządzenie Nr 16/2018 w sprawie ogłoszenia konkursu na wolne kierownicze stanowisko urzędnicze dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Sulęcinie oraz powołania komisji konkursowej i określenia regulaminu prac komisji konkursowej), wynikające z ustawy z dnia 21 listopada 2008r.o pracownikach samorządowych (Dz. U. z 2017 r. poz. 1868 ze zm.) oraz ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (t.j. Dz.U. z 2017r. poz. 1065 ze zm.)

Konsultacje Społeczne

W dniu 3 października br. zakończyły się konsultacje społeczne dotyczące projektu Programu Współpracy Powiatu Sulęcińskiego w roku 2018 z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietna 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie Konsultacje przeprowadzone zostały w trybie Uchwały Nr 132/306/17 Zarządu Powiatu Sulęcińskiego z dnia 25 września 2017 r. W wyniku konsultacji nie zgłoszono żadnych propozycji zmian do projektu Programu.

Dyżury pracowników Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności

Dyżury pracowników Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności dla mieszkańców Powiatu Sulęcińskiego w Sulęcinie przy ul. Witosa 49 w okresie od stycznia do czerwca 2018r.

Dyżury w godzinach 08:30 - 15:00
styczeń : 9 i 23
luty: 6 i 20
marzec: 6 i 20
kwiecień: 10 i 24
maj: 8 i 22
czerwiec: 5 i 19

Informujemy, że z dniem 1 października 2017 r. świadczenia w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej będą udzielane przez podmioty zawarte w załączonej tabeli. Na terenie województwa lubuskiego, zmianie ulegnie miejsce wykonywania świadczeń w Gorzowie Wielkopolskim.