W naszym urzędzie można zapłacić kartą płatniczą i telefonem.

Starostwo Powiatowe uczestniczy w Programie upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej przy użyciu terminali płatniczych POS.

Wiadomości dnia

22-08-2017

W ramach realizacji inwestycji do obecnego budynku SOSW zostanie dobudowane drugie skrzydło. Będzie to obiekt trzykondygnacyjny, o łącznej powierzchni ponad 1000 m2. Budynek zostanie w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, a w łączniku, który powstanie pomiędzy nową, a „starą" częścią obiektu, zostanie usytuowana winda. W ramach projektu placówka zostanie także wyposażona w nowoczesny sprzęt i pomoce dydaktyczne, dedykowane dzieciom i młodzieży z niepełnosprawnościami.

Projekt będzie realizowany w latach 2017-2018, w partnerstwie ze:
1. Stowarzyszeniem Przyjaciół Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Sulęcinie;
2. Stowarzyszeniem alternaTYw@;
3. Międzyszkolnym Ludowym Uczniowskim Klubem Sportowym "Postomia" Sulęcin - Kołczyn.

Realizacja projektu pozwoli na poprawę jakości kształcenia i podniesienie kluczowych umiejętności uczniów SOSW w Sulęcinie w zakresie nauk matematycznych, przyrodniczych oraz technologii informacyjno - komunikacyjnych, a tym samym na wyrównanie szans rozwojowych osób niepełnosprawnych, uczniów szkoły specjalnej z obszarów wiejskich i małych miast.

Wykonawcą pierwszej części zadania, czyli rozbudowy SOSW, wyłonionym w drodze przetargu nieograniczonego, została firma PHU RANK Rafał Polechoński ze Słubic. Umowę z wykonawcą podpisano 18 sierpnia br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Sulęcinie.

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego - Lubuskie 2020, Oś Priorytetowa 9 Infrastruktura Społeczna, Działanie 9.3 Rozwój infrastruktury edukacyjnej, Poddziałanie 9.3.1 Rozwój infrastruktury edukacyjnej - projekty realizowane poza formułą ZIT.

Wyniki konkursu na stanowisko Dyrektora PUP w Sulęcinie

Z dniem 14 lutego 2018 r. Starosta Sulęciński powołał panią Jolantę Zabłocką na stanowisko Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Sulęcinie. Pani Jolanta Zabłocka spełniła wymagania formalne zamieszczone w ogłoszeniu Starosty Sulęcińskiego z dnia 31 stycznia 2018 r. (zarządzenie Nr 16/2018 w sprawie ogłoszenia konkursu na wolne kierownicze stanowisko urzędnicze dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Sulęcinie oraz powołania komisji konkursowej i określenia regulaminu prac komisji konkursowej), wynikające z ustawy z dnia 21 listopada 2008r.o pracownikach samorządowych (Dz. U. z 2017 r. poz. 1868 ze zm.) oraz ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (t.j. Dz.U. z 2017r. poz. 1065 ze zm.)

Konsultacje Społeczne

W dniu 3 października br. zakończyły się konsultacje społeczne dotyczące projektu Programu Współpracy Powiatu Sulęcińskiego w roku 2018 z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietna 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie Konsultacje przeprowadzone zostały w trybie Uchwały Nr 132/306/17 Zarządu Powiatu Sulęcińskiego z dnia 25 września 2017 r. W wyniku konsultacji nie zgłoszono żadnych propozycji zmian do projektu Programu.

Dyżury pracowników Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności

Dyżury pracowników Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności dla mieszkańców Powiatu Sulęcińskiego w Sulęcinie przy ul. Witosa 49 w okresie od stycznia do czerwca 2018r.

Dyżury w godzinach 08:30 - 15:00
styczeń : 9 i 23
luty: 6 i 20
marzec: 6 i 20
kwiecień: 10 i 24
maj: 8 i 22
czerwiec: 5 i 19

Informujemy, że z dniem 1 października 2017 r. świadczenia w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej będą udzielane przez podmioty zawarte w załączonej tabeli. Na terenie województwa lubuskiego, zmianie ulegnie miejsce wykonywania świadczeń w Gorzowie Wielkopolskim.