W naszym urzędzie można zapłacić kartą płatniczą i telefonem.

Starostwo Powiatowe uczestniczy w Programie upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej przy użyciu terminali płatniczych POS.

7.Batalion Strzelców Konnych Wielkopolskich

02-08-2017

7.Batalion Strzelców Konnych Wielkopolskich

28 lipca br. mszą świętą w kościele parafialnym pw. św. Sebastiana w Wędrzynie rozpoczęto obchody święta 7.Batalionu Strzelców Konnych Wielkopolskich. Po mszy przy pomniku żołnierzy poległych podczas misji pokojowej w Afganistanie złożono kwiaty i zapalono znicze.

Podczas części oficjalnej, która odbyła się na placu apelowym garnizonu, wręczono żołnierzom, pracownikom cywilnym wojska oraz administracji samorządowej pamiątkowe odznaki, proporce i wyróżnienia. Pamiątkowy witraż emblematu 7.Batalionu Strzelców Konnych Wielkopolskich otrzymali obecni na uroczystości Wicestarosta Sulęciński Tomasz Prozorowicz, Burmistrz Sulęcina Dariusz Ejchart oraz Radny Rady Powiatu Franciszek Jamniuk. Uroczystość zakończyła defilada pododdziałów oraz poczet proporcowy przy Polskim Klubie Kawaleryjskim. Dla Uczestników uroczystości udostępniono salę tradycji 7.Batalionu Strzelców Konnych Wielkopolskich.

Wyniki konkursu na stanowisko Dyrektora PUP w Sulęcinie

Z dniem 14 lutego 2018 r. Starosta Sulęciński powołał panią Jolantę Zabłocką na stanowisko Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Sulęcinie. Pani Jolanta Zabłocka spełniła wymagania formalne zamieszczone w ogłoszeniu Starosty Sulęcińskiego z dnia 31 stycznia 2018 r. (zarządzenie Nr 16/2018 w sprawie ogłoszenia konkursu na wolne kierownicze stanowisko urzędnicze dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Sulęcinie oraz powołania komisji konkursowej i określenia regulaminu prac komisji konkursowej), wynikające z ustawy z dnia 21 listopada 2008r.o pracownikach samorządowych (Dz. U. z 2017 r. poz. 1868 ze zm.) oraz ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (t.j. Dz.U. z 2017r. poz. 1065 ze zm.)

Konsultacje Społeczne

W dniu 3 października br. zakończyły się konsultacje społeczne dotyczące projektu Programu Współpracy Powiatu Sulęcińskiego w roku 2018 z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietna 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie Konsultacje przeprowadzone zostały w trybie Uchwały Nr 132/306/17 Zarządu Powiatu Sulęcińskiego z dnia 25 września 2017 r. W wyniku konsultacji nie zgłoszono żadnych propozycji zmian do projektu Programu.

Dyżury pracowników Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności

Dyżury pracowników Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności dla mieszkańców Powiatu Sulęcińskiego w Sulęcinie przy ul. Witosa 49 w okresie od stycznia do czerwca 2018r.

Dyżury w godzinach 08:30 - 15:00
styczeń : 9 i 23
luty: 6 i 20
marzec: 6 i 20
kwiecień: 10 i 24
maj: 8 i 22
czerwiec: 5 i 19

Informujemy, że z dniem 1 października 2017 r. świadczenia w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej będą udzielane przez podmioty zawarte w załączonej tabeli. Na terenie województwa lubuskiego, zmianie ulegnie miejsce wykonywania świadczeń w Gorzowie Wielkopolskim.