Powiatowe Święto Policji

25-07-2017

Powiatowe Święto Policji

Odznaczenia, awanse i wyróżnienia dla policjantów podczas powiatowych obchodów Święta Policji w Sulęcinie, które odbyły się 21 lipca 2017 r.

W uroczystości wziął udział Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. insp. Jerzy Głąbowski, kadra kierownicza, policjanci oraz zaproszeni goście. Powiatowe Obchody Święta Policji w Sulęcinie rozpoczęły się uroczystą mszą świętą w kościele św. Henryka koncelebrowaną przez Księdza Kanonika Jerzego Piaseckiego -Kapelana Policji Lubuskiej oraz Księdza Piotra Mazurka Proboszcza Sulęcina. Dalsza część uroczystości odbyła się w Sulęcińskim Ośrodku Kultury. W obchodach Święta Policji udział wzięli: Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp., insp. Jerzy Głąbowski, Starosta Sulęciński Adam Basiński, Przewodniczący Rady Powiatu w Sulęcinie Tadeusz Dąbroś, Burmistrz Sulęcina Dariusz Ejchart, Wójt Gminy Słońsk Janusz Krzyśków, Zastępca Burmistrza Torzymia Bogdan Szczepaniak. Obecni byli również przedstawiciele służb mundurowych: wojska, straży pożarnej, straży granicznej, nadleśnictw, stowarzyszenia emerytów policyjnych wraz z byłym sulęcińskim komendantem. Uroczystość rozpoczęto minutą ciszy, którą uczczono pamięć poległych na służbie wszystkich policjantów, a w szczególności sierż. Marcina Wiącek i sierż. szt. Przemysława Psuta.

Po przywitaniu gości i wygłoszeniu okolicznościowego przemówienia przez Komendanta Powiatowego Policji w Sulęcinie kom. Fabiana Rogala odbyło się uroczyste wręczenie odznaczeń i awansów.

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej odznaczył medalem srebrnym za długoletnią służbę komisarza Fabiana Rogala.

Srebrną odznakę „Zasłużony Policjant" otrzymał asp. szt. Ryszard Żyłuk oraz brązową odznakę „Zasłużony Policjant" starszy aspirant Artur Pankowski.

Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. insp. Jerzy Głąbowski oraz Komendant Powiatowy Policji w Sulęcinie kom. Fabian Rogala podczas tegorocznego święta, wręczyli policjantom akty mianowania na wyższe stopnie policyjne:

na stopień komisarza Policji

- podkomisarza Roberta Parchimowicza

na stopień aspiranta sztabowego Policji

- starszego aspiranta Przemysława Stankiewicza

na stopień aspiranta sztabowego Policji

- st. asp. Wojciecha Białko

-  st. asp. Tomasza Chudzińskiego

-  st. asp. Tomasza Szczepaniaka

na stopień starszego aspiranta Policji

- asp. Marcina Warsińskiego

- asp. Dariusza Świątka

na stopień aspiranta Policji:

- mł. asp. Przemysława Dąbkiewicza

- posterunkowego Klaudię Richter

- posterunkowego Rafała Radeckiego

- posterunkowego Mateusza Sucheckiego

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji za zasługi w dziedzinie realizacji ustawowych zadań dla Policji odznaczył brązowym medalem Panią Paulinę Błaszkiewicz - Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Sulęcinie. Burmistrz Sulęcina oraz Wójt Słońska za profesjonalizm i zaangażowanie w wykonywaniu obowiązków służbowych nagrodzili 14 policjantów Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie.

W imieniu odznaczonych i awansowanych podziękowanie Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. i Komendantowi Powiatowemu Policji w Sulęcinie złożyła st. post. Klaudia Richter.

Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. insp. Jerzy Głąbowski w swoim wystąpieniu złożył serdeczne podziękowania policjantom oraz pracownikom cywilnym za rzetelną codzienną pracę. Komendant Powiatowy Policji w Sulęcinie kom. Fabian Rogala złożył podziękowania dla rodzin funkcjonariuszy, za cierpliwość, zrozumienie bez wsparcia których policjanci nie byliby w stanie poświęcić tyle czasu i energii dla służby. Podziękowania skierował również w kierunku władz samorządowych za pomoc finansową udzielaną sulęcińskiej komendzie.

Na zakończenie uroczystości Komendant Powiatowy Policji w Sulęcinie kom. Fabiana Rogala otrzymał gratulacje od zaproszonych gości.

Tekst: www.sulecin.lubuska.policja.gov.pl, zdjęcia: Maciej Barden, www.sulecin.pl

SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI

Starosta Sulęciński zaprasza do wzięcia udziału w przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż zabudowanej nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa położonej w Sulęcinie przy ul. Szpitalnej 1.

Nabór na stanowisko dyrektora SOSW

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego ogłosił nabór na stanowisko dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego im. Marii Konopnickiej w Sulęcinie z siedzibą w Sulęcinie przy ul. Lipowa 12, 69-200 Sulęcin.

Drugi nabór wniosków dla najlepszych sportowców

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego po raz drugi ogłasza nabór wniosków dla sportowców, którzy w roku 2017 osiągnęli najwyższe wyniki sportowe.