W naszym urzędzie można zapłacić kartą płatniczą i telefonem.

Starostwo Powiatowe uczestniczy w Programie upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej przy użyciu terminali płatniczych POS.

Wiadomości dnia

Projekt

10-05-2017

Projekt

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego - Lubuskie 2020, Priorytet 8 Nowoczesna edukacja, Działanie 8.4 Doskonalenie jakości kształcenia zawodowego, Poddziałanie 8.4.1 Doskonalenie jakości kształcenia zawodowego - projekty realizowane poza formułą ZIT.

Czas realizacji projektu obejmuje okres od stycznia 2017 r. do czerwca 2022 r.
Wartość projektu - 5 212 166, 17 zł.
Dofinansowanie - 4 860 866,17 zł.
Partnerem projektu jest Konsorcjum Zachodniej Izby Przemysłowo-Handlowej w Gorzowie Wlkp. oraz Profi Biznes Group Sylwia Karina Majewska ze Szczecina.
Celem głównym projektu jest modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Sulęcińskim, poprzez utworzenie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, wyposażenie go w nowoczesne pracownie do nauczania zawodu oraz podniesienie poziomu wiedzy i kompetencji 400 uczniów i 13 nauczycieli.
Na uczestników projektu czeka wiele ciekawych i atrakcyjnych form nauki, mających na celu przygotowanie dobrze wykształconych pracowników. Szereg dodatkowych innowacyjnych, przedsięwzięć realizowanych w ramach projektu ukierunkowanych jest na rozwój kompetencji, kwalifikacji i umiejętności uczniów, poprzez praktyczną i nowoczesną naukę zawodu oraz podniesienie kompetencji kadry w zakresie kształcenia zawodowego, przy ścisłej współpracy z lokalnymi pracodawcami i instytucjami rynku pracy. W ramach realizowanego zadania zaplecze techniczne szkoły (m.in.: pracownie diagnostyki samochodowej, gastronomii, ekonomii, logistyki i spedycji, techniki biurowej, technologii, towaroznawstwa i środków transportu oraz pracownie komputerowe) doposażone zostanie w nowoczesne maszyny, sprzęt dydaktyczny, pomoce naukowe oraz środki audiowizualne i multimedialne.
Na potrzeby uczestników projektu utworzone zostanie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, w którym uczniowie będą mogli korzystać m.in. z profesjonalnego doradztwa zawodowego. Ofertę uzupełniać będą spotkania z pracodawcami oraz powiatowe targi zawodowe.

Przewidywane działania w ramach projektu:
1. Wsparcie doskonalenia nauczycieli kształcenia zawodowego (kursy, szkolenia, staże,  studia podyplomowe);
2. Dodatkowe zajęcia dla uczniów, ukierunkowane na rozwijanie postaw innowacyjnych i kreatywnych (kursy, szkolenia, obozy naukowe, zajęcia pozalekcyjne, dodatkowe zajęcia przygotowujące do egzaminów);
3. Doradztwo edukacyjno - zawodowe dla uczniów, ukierunkowane na rozwijanie postaw innowacyjnych i kreatywnych;
4. Utworzenie CKZiU;
5. Praktyki oraz staże dla uczniów, realizowane u pracodawców lub przedsiębiorców.

Wyniki konkursu na stanowisko Dyrektora PUP w Sulęcinie

Z dniem 14 lutego 2018 r. Starosta Sulęciński powołał panią Jolantę Zabłocką na stanowisko Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Sulęcinie. Pani Jolanta Zabłocka spełniła wymagania formalne zamieszczone w ogłoszeniu Starosty Sulęcińskiego z dnia 31 stycznia 2018 r. (zarządzenie Nr 16/2018 w sprawie ogłoszenia konkursu na wolne kierownicze stanowisko urzędnicze dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Sulęcinie oraz powołania komisji konkursowej i określenia regulaminu prac komisji konkursowej), wynikające z ustawy z dnia 21 listopada 2008r.o pracownikach samorządowych (Dz. U. z 2017 r. poz. 1868 ze zm.) oraz ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (t.j. Dz.U. z 2017r. poz. 1065 ze zm.)

Konsultacje Społeczne

W dniu 3 października br. zakończyły się konsultacje społeczne dotyczące projektu Programu Współpracy Powiatu Sulęcińskiego w roku 2018 z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietna 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie Konsultacje przeprowadzone zostały w trybie Uchwały Nr 132/306/17 Zarządu Powiatu Sulęcińskiego z dnia 25 września 2017 r. W wyniku konsultacji nie zgłoszono żadnych propozycji zmian do projektu Programu.

Dyżury pracowników Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności

Dyżury pracowników Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności dla mieszkańców Powiatu Sulęcińskiego w Sulęcinie przy ul. Witosa 49 w okresie od stycznia do czerwca 2018r.

Dyżury w godzinach 08:30 - 15:00
styczeń : 9 i 23
luty: 6 i 20
marzec: 6 i 20
kwiecień: 10 i 24
maj: 8 i 22
czerwiec: 5 i 19

Informujemy, że z dniem 1 października 2017 r. świadczenia w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej będą udzielane przez podmioty zawarte w załączonej tabeli. Na terenie województwa lubuskiego, zmianie ulegnie miejsce wykonywania świadczeń w Gorzowie Wielkopolskim.