W naszym urzędzie można zapłacić kartą płatniczą i telefonem.

Starostwo Powiatowe uczestniczy w Programie upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej przy użyciu terminali płatniczych POS.

Niezapomniane spotkania ze sztuką

13-04-2017

Niezapomniane spotkania ze sztuką
Dnia 04.04.2017 r. odbyła się wycieczka uczniów Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie do Gorzowa Wielkopolskiego.

Uczestnicy wycieczki zwiedzili muzeum Spichlerz im. Jana Dekerta, w którym mieści się filia Muzeum Lubuskiego, gdzie zapoznali się z historią miasta, zobaczyli także kolekcję malarstwa i innych dzieł sztuki współczesnej. Wielką atrakcją okazały się pisanki, wykonane przeróżnymi technikami przez uczestników corocznego konkursu na najciekawszą pisankę.
Następnie uczniowie udali się do Teatru im. Juliusza Osterwy na spektakl pt. ,,Wesele''. Sztuka, choć opierała się o znany wszystkim tekst Wyspiańskiego, była przeniesiona w czasy współczesne, by uaktualnić wątki podjęte przez autora w dramacie. Dzięki temu tradycja spotkała się z nowoczesnością. Podstawą sztuki było słowo, ale całość scalała muzyka - utwory ludowe wykonane w nowoczesnych aranżacjach, pulsacyjne rytmy świetnie pasowały do wierszowanego utworu. Uczniów zachwyciła także wizja reżysera - była zaskakująca, a nawet szokująca, lecz idealnie komponowała się z klimatem przedstawienia.
Kontakt ze sztuką był niezapomnianym przeżyciem, wzbogacił i uwrażliwił uczniów na piękno i na pewno pozostanie długo w pamięci. Uczniowie chetnie będą uczestniczyć w kolejnych „żywych" lekcjach poza szkołą.
Izabela Pawlus, Wiktoria Hyża
Uczennice kl. II LOw

Konkurs ofert na świadczenie nieodpłatnej pomocy prawnej

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego z zakresu nieodpłatnej pomocy prawnej, polegającego na prowadzeniu w 2018 roku punktu nieodpłatnej pomocy prawnej przez organizacje pozarządowe prowadzące działalność pożytku publicznego.

Jednocześnie Zarząd Powiatu zaprasza organizacje pozarządowe i podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (DZ. U. z 2016r. poz. 1817) do zgłaszania swoich przedstawicieli na członków komisji konkursowej opiniującej oferty złożone w ramach otwartego konkursu ofert na zadania publicznego z zakresu nieodpłatnej pomocy prawnej.

Szczegółowe informacje znajdują się w załącznikach.

Konsultacje Społeczne

W dniu 3 października br. zakończyły się konsultacje społeczne dotyczące projektu Programu Współpracy Powiatu Sulęcińskiego w roku 2018 z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietna 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie Konsultacje przeprowadzone zostały w trybie Uchwały Nr 132/306/17 Zarządu Powiatu Sulęcińskiego z dnia 25 września 2017 r. W wyniku konsultacji nie zgłoszono żadnych propozycji zmian do projektu Programu.

Informujemy, że z dniem 1 października 2017 r. świadczenia w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej będą udzielane przez podmioty zawarte w załączonej tabeli. Na terenie województwa lubuskiego, zmianie ulegnie miejsce wykonywania świadczeń w Gorzowie Wielkopolskim.

Harmonogram dyżurów pracowników Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności dla mieszkańców Powiatu Sulęcińskiego w Sulęcinie przy ul. Witosa 49 w okresie od września do grudnia 2017 roku:

W godzinach:     08: 30 - 15 : 00
wrzesień : 12 i 26
październik : 10 i 24
listopad : 7 i 21
grudzień : 12

Dyżury aptek w 2017 roku

W załączniku uchwała Rady Powiatu w sprawie rozkładu godzin pracy aptek w Powiecie Sulęcińskim w 2017 roku.