UWAGA!Nowe numery kont

Aktualne numery rachunków bankowych:
    Rachunek dochodów Starostwa:
    25 8369 0008 7109 1822 2000 0020
    Rachunek dochodów Skarbu Państwa:
    54 8369 0008 7109 1822 2000 0080
    Rachunek obsługi sum depozytowych:
    33 8369 0008 7109 1822 2000 0070
Możesz studiować w Sulęcinie

W Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie, odbyło się spotkanie dyrektorów szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych i przedszkoli z Powiatu Sulęcińskiego, z przedstawicielami Szczecińskiej Szkoły Wyższej Collegium Balticum w Szczecinie. KLIKNIJ NA BANER.

Niezapomniane spotkania ze sztuką

13-04-2017

Niezapomniane spotkania ze sztuką
Dnia 04.04.2017 r. odbyła się wycieczka uczniów Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie do Gorzowa Wielkopolskiego.

Uczestnicy wycieczki zwiedzili muzeum Spichlerz im. Jana Dekerta, w którym mieści się filia Muzeum Lubuskiego, gdzie zapoznali się z historią miasta, zobaczyli także kolekcję malarstwa i innych dzieł sztuki współczesnej. Wielką atrakcją okazały się pisanki, wykonane przeróżnymi technikami przez uczestników corocznego konkursu na najciekawszą pisankę.
Następnie uczniowie udali się do Teatru im. Juliusza Osterwy na spektakl pt. ,,Wesele''. Sztuka, choć opierała się o znany wszystkim tekst Wyspiańskiego, była przeniesiona w czasy współczesne, by uaktualnić wątki podjęte przez autora w dramacie. Dzięki temu tradycja spotkała się z nowoczesnością. Podstawą sztuki było słowo, ale całość scalała muzyka - utwory ludowe wykonane w nowoczesnych aranżacjach, pulsacyjne rytmy świetnie pasowały do wierszowanego utworu. Uczniów zachwyciła także wizja reżysera - była zaskakująca, a nawet szokująca, lecz idealnie komponowała się z klimatem przedstawienia.
Kontakt ze sztuką był niezapomnianym przeżyciem, wzbogacił i uwrażliwił uczniów na piękno i na pewno pozostanie długo w pamięci. Uczniowie chetnie będą uczestniczyć w kolejnych „żywych" lekcjach poza szkołą.
Izabela Pawlus, Wiktoria Hyża
Uczennice kl. II LOw

Konkurs na projekt znaku graficznego LOGO Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sulę...

Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sulęcinie serdecznie zaprasza do udziału w konkursie na projekt znaku graficznego LOGO Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sulęcinie.

Szkolenie dla przedstawicieli Wspólnot oraz Spółdzielni mieszkaniowych

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze zaprasza na bezpłatne szkolenie dla przedstawicieli Wspólnot oraz Spółdzielni mieszkaniowych.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Przekazuj informacje o zagrożeniach występujących w Twojej okolicy !

Więcej w zalączeniu:

Dyżury aptek w 2017 roku

W załączniku uchwała Rady Powiatu w sprawie rozkładu godzin pracy aptek w Powiecie Sulęcińskim w 2017 roku.

"Aktywnie po integrację"

Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Sulęcinie oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sulęcinie zapraszają na integracyjny rajd i turniej gier planszowych "Grzybobranie i inne granie".

Plakat w załączeniu

"Integracja niepełnosprawnych - możliwości i szanse"

Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Sulęcinie oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sulęcinie zapraszają na wojewódzką konferencję metodyczną "Integracja niepełnosprawnch - możliwości i szanse", która odbędzie się 03.11.2016 r. w Ośrodoku Kormoran w Sulęcinie.

Czytaj załącznik.

Ogłoszenie Starosty Sulęcińskiego

Starosta Sulęciński ogłasza nabór kandydatów w celu uzupełnienia składu członków Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych.

Czytaj załącznik.

Przeczytaj załącznik z instrukcją internetowego systemu umawiania w referacie komunikacji.