W naszym urzędzie można zapłacić kartą płatniczą i telefonem.

Starostwo Powiatowe uczestniczy w Programie upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej przy użyciu terminali płatniczych POS.

Przebudowa drogi Grabów - Walewice

17-03-2017

Przebudowa drogi Grabów - Walewice

17 marca 2017 r. Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak oraz Starosta Sulęciński Adam Basiński, Wicestarosta Sulęciński Tomasz Prozorowicz i Skarbnik Powiatu Sulęcińskiego Anna Kulczyńska podpisali umowę o dofinansowanie projektu pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 1247F, odcinek Grabów - Walewice A2". Uroczyste podpisanie umowy odbyło się w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp.

Projekt przygotowany przez Powiat Sulęciński uzyskał dofinansowanie ze środków Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016 - 2019. Jego wartość określono na ponad 1.350.000 zł, z czego 50 % stanowić będą środki pochodzące z budżetu Powiatu Sulęcińskiego oraz z budżetu Gminy Torzym.
W ramach zadania planowana jest przebudowa nawierzchni drogi, poszerzenie jezdni z wykonaniem tzw. mijanek, odtworzenie poboczy oraz wykonanie rowów. Ponadto przy leśniczówce Grabów zaplanowano wykonanie zatoki autobusowej. Z kolei w miejscowości Walewice powstanie chodnik, zatoka autobusowa, przejście dla pieszych i wyspa spowalniająca ruch. W ramach realizowanej inwestycji przebudowane zostaną także skrzyżowania przebudowywanej drogi powiatowej z drogami gminnymi.
Dzięki zrealizowaniu inwestycji nastąpi podniesienie poziomu i jakości życia mieszkańców miejscowości: Grabów, Walewice i Koryta. Realizacja inwestycji pozwoli mieszkańcom tych miejscowości na swobodny dojazd do ośrodków miejskich i siedzib władz gminnych, powiatowych czy wojewódzkich. Osoby te będą miały ułatwiony dostęp do usług w zakresie administracji publicznej, edukacji czy ochrony zdrowia, jak również będą mogły szybciej i bezpieczniej dotrzeć do miejsca pracy. Znaczącej poprawie ulegnie także bezpieczeństwo pozostałych użytkowników drogi. Zakończenie realizacji inwestycji zaplanowano na 30 października 2017 r.

Wyniki konkursu na stanowisko Dyrektora PUP w Sulęcinie

Z dniem 14 lutego 2018 r. Starosta Sulęciński powołał panią Jolantę Zabłocką na stanowisko Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Sulęcinie. Pani Jolanta Zabłocka spełniła wymagania formalne zamieszczone w ogłoszeniu Starosty Sulęcińskiego z dnia 31 stycznia 2018 r. (zarządzenie Nr 16/2018 w sprawie ogłoszenia konkursu na wolne kierownicze stanowisko urzędnicze dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Sulęcinie oraz powołania komisji konkursowej i określenia regulaminu prac komisji konkursowej), wynikające z ustawy z dnia 21 listopada 2008r.o pracownikach samorządowych (Dz. U. z 2017 r. poz. 1868 ze zm.) oraz ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (t.j. Dz.U. z 2017r. poz. 1065 ze zm.)

Konsultacje Społeczne

W dniu 3 października br. zakończyły się konsultacje społeczne dotyczące projektu Programu Współpracy Powiatu Sulęcińskiego w roku 2018 z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietna 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie Konsultacje przeprowadzone zostały w trybie Uchwały Nr 132/306/17 Zarządu Powiatu Sulęcińskiego z dnia 25 września 2017 r. W wyniku konsultacji nie zgłoszono żadnych propozycji zmian do projektu Programu.

Dyżury pracowników Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności

Dyżury pracowników Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności dla mieszkańców Powiatu Sulęcińskiego w Sulęcinie przy ul. Witosa 49 w okresie od stycznia do czerwca 2018r.

Dyżury w godzinach 08:30 - 15:00
styczeń : 9 i 23
luty: 6 i 20
marzec: 6 i 20
kwiecień: 10 i 24
maj: 8 i 22
czerwiec: 5 i 19

Informujemy, że z dniem 1 października 2017 r. świadczenia w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej będą udzielane przez podmioty zawarte w załączonej tabeli. Na terenie województwa lubuskiego, zmianie ulegnie miejsce wykonywania świadczeń w Gorzowie Wielkopolskim.