W naszym urzędzie można zapłacić kartą płatniczą i telefonem.

Starostwo Powiatowe uczestniczy w Programie upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej przy użyciu terminali płatniczych POS.

Przebudowa drogi Grabów - Walewice

17-03-2017

Przebudowa drogi Grabów - Walewice

17 marca 2017 r. Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak oraz Starosta Sulęciński Adam Basiński, Wicestarosta Sulęciński Tomasz Prozorowicz i Skarbnik Powiatu Sulęcińskiego Anna Kulczyńska podpisali umowę o dofinansowanie projektu pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 1247F, odcinek Grabów - Walewice A2". Uroczyste podpisanie umowy odbyło się w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp.

Projekt przygotowany przez Powiat Sulęciński uzyskał dofinansowanie ze środków Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016 - 2019. Jego wartość określono na ponad 1.350.000 zł, z czego 50 % stanowić będą środki pochodzące z budżetu Powiatu Sulęcińskiego oraz z budżetu Gminy Torzym.
W ramach zadania planowana jest przebudowa nawierzchni drogi, poszerzenie jezdni z wykonaniem tzw. mijanek, odtworzenie poboczy oraz wykonanie rowów. Ponadto przy leśniczówce Grabów zaplanowano wykonanie zatoki autobusowej. Z kolei w miejscowości Walewice powstanie chodnik, zatoka autobusowa, przejście dla pieszych i wyspa spowalniająca ruch. W ramach realizowanej inwestycji przebudowane zostaną także skrzyżowania przebudowywanej drogi powiatowej z drogami gminnymi.
Dzięki zrealizowaniu inwestycji nastąpi podniesienie poziomu i jakości życia mieszkańców miejscowości: Grabów, Walewice i Koryta. Realizacja inwestycji pozwoli mieszkańcom tych miejscowości na swobodny dojazd do ośrodków miejskich i siedzib władz gminnych, powiatowych czy wojewódzkich. Osoby te będą miały ułatwiony dostęp do usług w zakresie administracji publicznej, edukacji czy ochrony zdrowia, jak również będą mogły szybciej i bezpieczniej dotrzeć do miejsca pracy. Znaczącej poprawie ulegnie także bezpieczeństwo pozostałych użytkowników drogi. Zakończenie realizacji inwestycji zaplanowano na 30 października 2017 r.

Konkurs ofert na świadczenie nieodpłatnej pomocy prawnej

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego z zakresu nieodpłatnej pomocy prawnej, polegającego na prowadzeniu w 2018 roku punktu nieodpłatnej pomocy prawnej przez organizacje pozarządowe prowadzące działalność pożytku publicznego.

Jednocześnie Zarząd Powiatu zaprasza organizacje pozarządowe i podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (DZ. U. z 2016r. poz. 1817) do zgłaszania swoich przedstawicieli na członków komisji konkursowej opiniującej oferty złożone w ramach otwartego konkursu ofert na zadania publicznego z zakresu nieodpłatnej pomocy prawnej.

Szczegółowe informacje znajdują się w załącznikach.

Konsultacje Społeczne

W dniu 3 października br. zakończyły się konsultacje społeczne dotyczące projektu Programu Współpracy Powiatu Sulęcińskiego w roku 2018 z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietna 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie Konsultacje przeprowadzone zostały w trybie Uchwały Nr 132/306/17 Zarządu Powiatu Sulęcińskiego z dnia 25 września 2017 r. W wyniku konsultacji nie zgłoszono żadnych propozycji zmian do projektu Programu.

Informujemy, że z dniem 1 października 2017 r. świadczenia w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej będą udzielane przez podmioty zawarte w załączonej tabeli. Na terenie województwa lubuskiego, zmianie ulegnie miejsce wykonywania świadczeń w Gorzowie Wielkopolskim.

Harmonogram dyżurów pracowników Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności dla mieszkańców Powiatu Sulęcińskiego w Sulęcinie przy ul. Witosa 49 w okresie od września do grudnia 2017 roku:

W godzinach:     08: 30 - 15 : 00
wrzesień : 12 i 26
październik : 10 i 24
listopad : 7 i 21
grudzień : 12

Dyżury aptek w 2017 roku

W załączniku uchwała Rady Powiatu w sprawie rozkładu godzin pracy aptek w Powiecie Sulęcińskim w 2017 roku.