W naszym urzędzie można zapłacić kartą płatniczą i telefonem.

Starostwo Powiatowe uczestniczy w Programie upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej przy użyciu terminali płatniczych POS.

Uczennica SOSW nagrodzona w konkursie

14-03-2017

Uczennica SOSW nagrodzona w konkursie
"Młodzież o nas nie zapomniała. Nas już prawie nie ma, odchodzimy. Ale zostawiamy pamięć i to w sercach młodzieży." (Ryszard Staszkiewicz ps "Łoś", żołnierz 6 Brygady Wileńskiej Armii Krajowej)

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy wziął udział w VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci - Bohaterowie Niezłomni".

Laureatką konkursu na etapie regionalnym w kategorii szkół gimnazjalnych została uczennica klasy II Aleksandra Poznańska za pracę multimedialną m.in. o Danucie Siedzikównie ps. "Inka", którą wykonała pod kierunkiem nauczycielki historii w SOSW Wioletty Kaźmierczak. Głównym organizatorem konkursu była Fundacja im. Kazimierza Wielkiego. Konkurs został objęty patronatem: Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Instytutu Pamięci Narodowej. Adresowany był do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Jego celem było upowszechnienie wiedzy o żołnierzach Wojska Polskiego po II wojnie światowej. Uczniowie z województwa zachodniopomorskiego, pomorskiego i lubuskiego zgłosili łącznie 90 prac. Byli podzieleni na dwie kategorie - szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne. Dodatkowo w każdej z nich rywalizowali w trzech osobnych grupach - prace literackie, prace multimedialne i prace plastyczne. Uroczystość odebrania nagrody odbyła się 8 marca 2017 r. w siedzibie Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana" w Szczecinie. Dyplomy i nagrody szczęśliwym laureatom wręczali przedstawiciele Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana", Instytutu Pamięci Narodowej oraz gość honorowy - pan Ryszard Staszkiewicz ps "Łoś", żołnierz 6 Brygady Wileńskiej Armii Krajowej. Pan Ryszard Staszkiewicz podkreślił, że wszystkie prace są ważne, bo świadczą o tym, że młodzi pamiętają. Młodzież miała możliwość obejrzenia filmu dokumentalnego i zapoznania się z losami Danuty Siedzikówny ps. "Inka" - sanitariuszki 5 Wileńskiej Brygady AK. Cieszymy się z ogromnego sukcesu naszej uczennicy.

Wioletta Kaźmierczak

Wyniki konkursu na stanowisko Dyrektora PUP w Sulęcinie

Z dniem 14 lutego 2018 r. Starosta Sulęciński powołał panią Jolantę Zabłocką na stanowisko Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Sulęcinie. Pani Jolanta Zabłocka spełniła wymagania formalne zamieszczone w ogłoszeniu Starosty Sulęcińskiego z dnia 31 stycznia 2018 r. (zarządzenie Nr 16/2018 w sprawie ogłoszenia konkursu na wolne kierownicze stanowisko urzędnicze dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Sulęcinie oraz powołania komisji konkursowej i określenia regulaminu prac komisji konkursowej), wynikające z ustawy z dnia 21 listopada 2008r.o pracownikach samorządowych (Dz. U. z 2017 r. poz. 1868 ze zm.) oraz ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (t.j. Dz.U. z 2017r. poz. 1065 ze zm.)

Konsultacje Społeczne

W dniu 3 października br. zakończyły się konsultacje społeczne dotyczące projektu Programu Współpracy Powiatu Sulęcińskiego w roku 2018 z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietna 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie Konsultacje przeprowadzone zostały w trybie Uchwały Nr 132/306/17 Zarządu Powiatu Sulęcińskiego z dnia 25 września 2017 r. W wyniku konsultacji nie zgłoszono żadnych propozycji zmian do projektu Programu.

Dyżury pracowników Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności

Dyżury pracowników Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności dla mieszkańców Powiatu Sulęcińskiego w Sulęcinie przy ul. Witosa 49 w okresie od stycznia do czerwca 2018r.

Dyżury w godzinach 08:30 - 15:00
styczeń : 9 i 23
luty: 6 i 20
marzec: 6 i 20
kwiecień: 10 i 24
maj: 8 i 22
czerwiec: 5 i 19

Informujemy, że z dniem 1 października 2017 r. świadczenia w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej będą udzielane przez podmioty zawarte w załączonej tabeli. Na terenie województwa lubuskiego, zmianie ulegnie miejsce wykonywania świadczeń w Gorzowie Wielkopolskim.