Uczennica SOSW nagrodzona w konkursie

14-03-2017

Uczennica SOSW nagrodzona w konkursie
"Młodzież o nas nie zapomniała. Nas już prawie nie ma, odchodzimy. Ale zostawiamy pamięć i to w sercach młodzieży." (Ryszard Staszkiewicz ps "Łoś", żołnierz 6 Brygady Wileńskiej Armii Krajowej)

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy wziął udział w VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci - Bohaterowie Niezłomni".

Laureatką konkursu na etapie regionalnym w kategorii szkół gimnazjalnych została uczennica klasy II Aleksandra Poznańska za pracę multimedialną m.in. o Danucie Siedzikównie ps. "Inka", którą wykonała pod kierunkiem nauczycielki historii w SOSW Wioletty Kaźmierczak. Głównym organizatorem konkursu była Fundacja im. Kazimierza Wielkiego. Konkurs został objęty patronatem: Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Instytutu Pamięci Narodowej. Adresowany był do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Jego celem było upowszechnienie wiedzy o żołnierzach Wojska Polskiego po II wojnie światowej. Uczniowie z województwa zachodniopomorskiego, pomorskiego i lubuskiego zgłosili łącznie 90 prac. Byli podzieleni na dwie kategorie - szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne. Dodatkowo w każdej z nich rywalizowali w trzech osobnych grupach - prace literackie, prace multimedialne i prace plastyczne. Uroczystość odebrania nagrody odbyła się 8 marca 2017 r. w siedzibie Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana" w Szczecinie. Dyplomy i nagrody szczęśliwym laureatom wręczali przedstawiciele Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana", Instytutu Pamięci Narodowej oraz gość honorowy - pan Ryszard Staszkiewicz ps "Łoś", żołnierz 6 Brygady Wileńskiej Armii Krajowej. Pan Ryszard Staszkiewicz podkreślił, że wszystkie prace są ważne, bo świadczą o tym, że młodzi pamiętają. Młodzież miała możliwość obejrzenia filmu dokumentalnego i zapoznania się z losami Danuty Siedzikówny ps. "Inka" - sanitariuszki 5 Wileńskiej Brygady AK. Cieszymy się z ogromnego sukcesu naszej uczennicy.

Wioletta Kaźmierczak

Drugi nabór wniosków dla najlepszych sportowców

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego po raz drugi ogłasza nabór wniosków dla sportowców, którzy w roku 2017 osiągnęli najwyższe wyniki sportowe.

Wyniki konkursu na stanowisko Dyrektora PUP w Sulęcinie

Z dniem 14 lutego 2018 r. Starosta Sulęciński powołał panią Jolantę Zabłocką na stanowisko Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Sulęcinie.