W naszym urzędzie można zapłacić kartą płatniczą i telefonem.

Starostwo Powiatowe uczestniczy w Programie upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej przy użyciu terminali płatniczych POS.

Wiadomości dnia

Możesz studiować w Sulęcinie

14-12-2015

Możesz studiować w Sulęcinie

W Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie, odbyło się spotkanie dyrektorów szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych i przedszkoli z Powiatu Sulęcińskiego, z przedstawicielami Szczecińskiej Szkoły Wyższej Collegium Balticum w Szczecinie. KLIKNIJ NA BANER.

Collegium Balticum reprezentowali: dr Małgorzata Hermanowicz Dziekan Wydziału Nauk Humanistycznych, Społecznych i Technicznych, dr Danuta Tomczyk Kierownik Katedry Nauk Pedagogicznych, Pełnomocnik Rektora ds. Jakości Kształcenia oraz dr Andrzej Staroń Dziekan Wydziału Zamiejscowego SSW Collegium Balticum w Stargardzie Szczecińskim. Podczas spotkania zostały przedstawione możliwości kształcenia na SSW, która posiada szeroki profil nauki na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych. Zapewnia kształcenie na studiach licencjackich na kierunku: praca socjalna, specjalności: wsparcie środowisk senioralnych i asystent rodziny oraz na studiach podyplomowych: wczesne nauczanie języka angielskiego/niemieckiego w wychowaniu przedszkolnym i w edukacji wczesnoszkolnej. Z chwilą stworzenia odpowiedniej ilości studentów, zajęcia i wykłady będą odbywały się w Sulęcinie. W wielkim stopniu odciąży to dojazdy do uczelni w Szczecinie, jak również opłacanie noclegów. - Wydział zamiejscowy Szczecińskiej Szkoły Wyższej Collegium Balticum, który powstanie w Sulęcinie, to dla Powiatu Sulęcińskiego priorytet i otwarcie w stronę naszego, jak również ościennych powiatów, a przede wszystkim, w stronę mieszkańców, którzy mogą studiować u nas - powiedział podczas spotkania Starosta Sulęciński Patryk Lewicki.

Wszelkich informacji osobiście i telefonicznie udziela Grażyna Jaśnikowska Kierownik Referatu Edukacji i Spraw Społecznych przy Starostwie Powiatowym w Sulęcinie nr tel. 95  755 5243-46 wew. 81 oraz Grażyna Sobieraj Dyrektor Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie nr tel. 95  755 2475, e-mail: szkol@hoga.pl

REKRUTACJA TRWA!

W galerii zdjęcia ze spotkania /bez komentarzy/

Wyniki konkursu na stanowisko Dyrektora PUP w Sulęcinie

Z dniem 14 lutego 2018 r. Starosta Sulęciński powołał panią Jolantę Zabłocką na stanowisko Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Sulęcinie. Pani Jolanta Zabłocka spełniła wymagania formalne zamieszczone w ogłoszeniu Starosty Sulęcińskiego z dnia 31 stycznia 2018 r. (zarządzenie Nr 16/2018 w sprawie ogłoszenia konkursu na wolne kierownicze stanowisko urzędnicze dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Sulęcinie oraz powołania komisji konkursowej i określenia regulaminu prac komisji konkursowej), wynikające z ustawy z dnia 21 listopada 2008r.o pracownikach samorządowych (Dz. U. z 2017 r. poz. 1868 ze zm.) oraz ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (t.j. Dz.U. z 2017r. poz. 1065 ze zm.)

Konsultacje Społeczne

W dniu 3 października br. zakończyły się konsultacje społeczne dotyczące projektu Programu Współpracy Powiatu Sulęcińskiego w roku 2018 z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietna 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie Konsultacje przeprowadzone zostały w trybie Uchwały Nr 132/306/17 Zarządu Powiatu Sulęcińskiego z dnia 25 września 2017 r. W wyniku konsultacji nie zgłoszono żadnych propozycji zmian do projektu Programu.

Dyżury pracowników Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności

Dyżury pracowników Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności dla mieszkańców Powiatu Sulęcińskiego w Sulęcinie przy ul. Witosa 49 w okresie od stycznia do czerwca 2018r.

Dyżury w godzinach 08:30 - 15:00
styczeń : 9 i 23
luty: 6 i 20
marzec: 6 i 20
kwiecień: 10 i 24
maj: 8 i 22
czerwiec: 5 i 19

Informujemy, że z dniem 1 października 2017 r. świadczenia w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej będą udzielane przez podmioty zawarte w załączonej tabeli. Na terenie województwa lubuskiego, zmianie ulegnie miejsce wykonywania świadczeń w Gorzowie Wielkopolskim.