XXX Sesja Rady Powiatu i Lubuszanie Roku 2012

26-03-2013

XXX Sesja Rady Powiatu i Lubuszanie Roku 2012

Podczas XXX sesji Rady Powiatu, która odbyła się 26 marca br. w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie radni zatwierdzili następujące uchwały:

- w sprawie określenia zadań, na które przeznacza się środki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w 2013 r.

- w sprawie nadania statutu podmiotowi leczniczemu: Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Sulęcinie,

- w sprawie zmiany uchwały budżetowej powiatu na 2013 r.

- w sprawie zmiany uchwały dotyczącej Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu na lata 2013-2024.

W trakcie sesji wręczono wyróżnienia laureatom plebiscytu „Lubuszanin Roku 2012” ogłoszonego przez redakcję „Gazety Lubuskiej”. Dyplomy otrzymali: działacz społeczny i radny rady powiatu Patryk Lewicki z Wędrzyna, trener tenisa stołowego Henryk Grabowski ze Słońska, ks. Adam Pawłowski z Kołczyna /nieobecny podczas sesji/ oraz funkcjonariusz policji i radny Lubniewic Przemysław Matczak.
W dalszej części sesji radni wysłuchali informacji dotyczącej Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Sulęcinie na temat podpisanego kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia na 2013 r., sprawozdania  z działalności Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sulęcinie za 2012 rok. oraz informacji z działalności Zarządu Powiatu w okresie między sesjami.

SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI

Starosta Sulęciński zaprasza do wzięcia udziału w przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż zabudowanej nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa położonej w Sulęcinie przy ul. Szpitalnej 1.

Nabór na stanowisko dyrektora SOSW

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego ogłosił nabór na stanowisko dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego im. Marii Konopnickiej w Sulęcinie z siedzibą w Sulęcinie przy ul. Lipowa 12, 69-200 Sulęcin.

Drugi nabór wniosków dla najlepszych sportowców

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego po raz drugi ogłasza nabór wniosków dla sportowców, którzy w roku 2017 osiągnęli najwyższe wyniki sportowe.